Je pravdou, že živnostník ručí za svoje záväzky celým majetkom. Výrok hodnotíme ako pravdivý.

Predpis č. 455/1991 Zb. (Živnostenský zákon) definuje živnosť ako sústavnú činnosť prevádzkovanú samostatne, vo vlastnom
mene, na vlastnú zodpovednosť, za účelom dosiahnutia zisku a za
podmienok ustanovených týmto zákonom.

Podnikateľ SZČO je fyzickou osobou a za svoje záväzky ručí všetkým, čo
má. V prípade neúspechu, dlhov či bankrotu teda prípadný exekútor siaha
na jeho podnikateľský i osobný majetok.

Podľa súdnej exekútorky a hovorkyňe Slovenskej komory exekútorov Stanislavy Kolesárovej „živnostník, ako fyzická osoba, ručí celým svojím majetkom, spoločník neručí – ručí len spoločnosť“. Živnostník ručí celým svojím majetkom vrátane súkromného majetku.


"Živnostník ručí za záväzky z podnikania nielen obchodným majetkom, ale aj osobným majetkom. Ručí teda neobmedzene,"
uviedol portál podnikajte.sk.

Výrok bol spomenutý v

V politike, Ľuba Oravová

Sulík vs. Danko

V relácii V politike na TA3 hostila Luba Oravová predsedu strany SaS a zároven europoslanca Sulíka a predsedu SNS Andreja Danka. Rozprávali sa o volebných programoch do nadchádzajúcich volieb, pricom sa obaja zhodli napríklad v snahe znížit dan z príjmu. Danko vyzdvihoval jedinecnost svojej strany- jediná, ktorá má na kandidátke len clenov strany (co je neoveritelné) a jediná, ktorá chce zaviezt dan pre monopoly (co neúspešne slúbil len Fico 1). Zvelicoval však pri pocte absolventov politológie a práva, ktorý podla neho nemajú šancu uplatnit sa, ci v pocte radarov, ktoré má nakúpit súcasná Ficova vláda. Sulík zas príliš pozitívne vykresloval ekonomické ukazovatele a mieru korupcie pocas pravicových vlád.