Kolektívnym vyjednávaním sa tu vyjednávali platy tak, že rástli rýchlejšie ako ktorejkoľvek inej skupine vo verejnej správe.

Podobný výrok ohľadom navyšovania platov pedagogických a odborných zamestnancov školstva sme overovali 22. novembra 2015 v relácií O 5 minút 12 a 25. októbra 2015 tiež v relácii O 5 minút 12. Išlo však len o porovnanie celkovo s platmi v národnom hospodárstve. Urobili sme tabuľku, kde môžete vidieť výšku priemernej mzdy jednotlivých skupín pracujúcich vo verejnej správe v roku 2012 a 2015 a tiež percentuálnu zmenu tejto výšky priemernej mzdy. Z tabuľky vyplýva, že mzda pedagogických zamestnancov regionálneho školstva dosiahla skutočne najvyšší nárast v sledovanom období. 

Výrok bol spomenutý v

O 5 minút 12, Martin Strižinec

Štrajk ucitelov – Draxler, Poliacik, Kocan a Ondek

24. januára sa v diskusii na RTVS stretli minister školstva Juraj Draxler a poslanec NR SR za SaS Martin Poliacik. Hlavnou témou bol štrajk ucitelov, ktorý sa mal zacat na další den - 25. januára. Do diskusie sa prostredníctvom telemostu zapojili aj Pavel Ondek, predseda Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy na Slovensku - organizácie, ktorá sa do štrajku nezapája, a tiež Branislav Kocan z Iniciatívy slovenských ucitelov, ktorá je hlavným organizátorom štrajku.