zatiaľ súdna reforma, tak jediná osoba, ktorá ju podporuje, je samotná autorka, pani ministerka, pretože ju nepodporuje koaličný partner Sme rodina, nepodporuje ju ani bývalý premiér a terajší minister financií Igor Matovič, pretože jej nedal ani cent do rozpočtu na budúci rok na nejakú reformu, ktorú by chcela spraviť, dokonca to aj dnes, myslím komentoval, že tam nič také nie je a jeho dôveru nemá. No nemajú dôveru voči tomu ani sudcovia, nemajú voči tomu dôveru ani pracovníci súdov, asistenti a administratívni pracovníci, ktorí demonštrovali húfne tento celý týždeň nielen v Bratislave, ale aj inde.

Kolíkovej reformu nepodporuje Sme rodina, výhrady má aj OĽaNO. Peter Pellegrini však nespomína, že novú Súdnu mapu podporuje SaS. Tiež nie je celou pravdou, že Kolíková nemá na reformu peniaze v štátnom rozpočte - ten totiž ráta so 66 miliónmi v Pláne obnovy. Tvrdenie Petra Pellegriniho preto hodnotíme ako už zavádzajúce. 

Sme rodina dlhodobo spochybňuje reformu súdnej mapy. Jej predstavitelia sú proti rušeniu súdov kvôli obavám z prepúšťania v regiónoch. Peter Pčolinský vidí za reformou realitný biznis.

Za súdnu reformu ešte vo forme ústavneho zákona však hlasovali viacerí koaliční poslanci, medzi nimi aj poslanci Sme rodina a aj Boris Kollár.

Igora Matoviča kritizoval nedostatočnú komunikáciu Márie Kolíkovej. OĽaNO návrh označilo za pracovný materiál, s niektorými zmenami nesúhlasilo. Naopak, SaS reformu Márie Kolíkovej podporuje

V rozpočte verejnej správy na rok 2022 nie sú priamo na reformu súdov vyčlenené peniaze zo štátneho rozpočtu, no materiál ráta s viac ako 66 miliónmi eur z Plánu obnovy (s. 139).

Súdna rada ešte koncom roka 2020 Kolíkovej reformu podporovala, v októbri jej prekážal návrh zákona o zriadení správnych súdov.

Negatívne sa voči návrhu súdnej mapy postavili zástupcovia a pracovníci súdov. Svoj nesúhlas vyjadrili aj protestom pred ministerstvom spravodlivosti, na ktorom žiadali neprijatie návrhu reformy

Výrok bol spomenutý v

, Michal Kovačič

Kollíková a Pellegrini na Markíze

Skúste mi neskákať do reči," hovorila 17. októbra v Na telo ministerka spravodlivosti Mária Kolíková expremiérovi Petrovi Pellegrinimu (Hlas). Rozprávali sa o stíhaniach vyšetrovateľov aj o reforme súdnej mapy.