…máme (Slovensko) regulovanú cenu pre domácnosti. Nemá to veľa krajín

Ceny energií pre domácnosti na Slovensku reguluje Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO). V iných krajinách EÚ to však takto nefunguje. Napríklad v Španielsku až tretina domácností platí za elektrinu podľa súčasnej situácie na trhoch. 

V EÚ je celkovo osem štátov, vrátane Slovenska, ktoré regulujú ceny elektriny pre domácnosti nad úrovňou 50%. Jedenásť európskych krajín tak robí s plynom (s.23). Vo zvyšných členských štátoch je miera regulácie výrazne nižšia alebo sú miestne trhy s energiami úplne deregulované. Tvrdenie Eduarda Hegera preto hodnotíme ako pravdivé. 

Výrok bol spomenutý v

, Marta Jančkárová

Premiér Heger v Slovenskom rozhlase

„My sme urobili všetko, čo sme vedeli," povedal 23. októbra o očkovaní predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO). V Sobotných dialógoch hovoril o vývoji pandémie, pomoci pondikateľom aj stúpajucich cenách energie. ------- Factcheck relácie bol podporený z programu ACF - Slovakia v rámci projektu „S Demagógom proti demagógii medzi mládežou“, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti  Bratislava a Karpatskou nadáciou“.