Čo je problém súdnictva, jednak je to nedôvera, ale prečo, pretože rozhodnutia sú pomalé a sú nekvalitné a ešte k tomu zle vysvetlené

Slovensko je podľa tohtoročného Eurobarometra na predposlednom mieste krajín EÚ v dôvere občanov v nezávislosť justície. 88 percent občanov považuje súdy za skorumpované a necelých 30 percent za nezávislé. 

Dĺžka súdnych konaní po právoplatné rozhodnutie je pomalá predovšetkým v obchodných a civilných veciach. Podľa európskeho porovnania patria slovenské súdy v rýchlosti rozhodovania do prvej polovice najefektívnejších. 

Podľa prieskumu ministerstva spravodlivosti z leta 2021 si 72 percent občanov myslí, že súdne rozhodnutia sú nekvalitné a nedostatočne vysvetlené. 

Tvrdenie Eduarda Hegera hodnotíme ako ešte pravdivé.

Výrok bol spomenutý v

, Marta Jančkárová

Premiér Heger v Slovenskom rozhlase

„My sme urobili všetko, čo sme vedeli," povedal 23. októbra o očkovaní predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO). V Sobotných dialógoch hovoril o vývoji pandémie, pomoci pondikateľom aj stúpajucich cenách energie. ------- Factcheck relácie bol podporený z programu ACF - Slovakia v rámci projektu „S Demagógom proti demagógii medzi mládežou“, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti  Bratislava a Karpatskou nadáciou“.