Častokrát, čo sme dostávali aj informácie, že zoberte si, že ten policajt je rodinný príslušník možno práve toho majiteľa alebo prevádzkara tej reštaurácie a teraz, keď to tak zjednodušene poviem, tak cez týždeň ho má prísť skontrolovať, má mu napariť pokutu a cez víkend jej zavolali na oslavu jeho neterky a pod.

Polícia vykonáva v spolupráci s regionálnymi úradmi verejného zdravotníctva kontroly dodržiavania epidemiologických opatrení.

Od začiatku roka policajti skontrolovali desaťtisíce ľudí. Pokuty udelili viacerým prevádzkam, napríklad za nenosenie rúška personálom. 

Ministerstvo vnútra neodpovedalo portálu Demagóg.SK na otázku, či sa policajti v praxi stretávajú s prípadmi, aké opísal Eduard Heger. Jeho tvrdenie preto hodnotíme ako neoveriteľné.

Výrok bol spomenutý v

, Marta Jančkárová

Premiér Heger v Slovenskom rozhlase

„My sme urobili všetko, čo sme vedeli," povedal 23. októbra o očkovaní predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO). V Sobotných dialógoch hovoril o vývoji pandémie, pomoci pondikateľom aj stúpajucich cenách energie. ------- Factcheck relácie bol podporený z programu ACF - Slovakia v rámci projektu „S Demagógom proti demagógii medzi mládežou“, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti  Bratislava a Karpatskou nadáciou“.