V bratislavských nemocniciach je dneska cca 20 pacientov na covid a v košických asi 80 a v prešovských ďalších 70, takže to je tam jasne vidieť, akým spôsobom sa to vyvíja regionálne, podľa zaočkovanosti.

Najvyšší počet prípadov koronavírusu na 100-tisíc obyvateľov vykazujú okresy, v ktorých je najslabšia zaočkovanosť. 

V nemocniciach sa nachádzajú aj pacienti, ktorí sú kompletne zaočkovaní, ale z celkového počtu 500 hospitalizovaných pacientov bolok 25. septembru vyše 83 % nezaočkovaných

V deň vysielania relácie, 26. septembra, mali bratislavské nemocnice 25 hospitalizovaných pacientov s koronavírusom. Dva dni po relácii, 28. septembra, hlásila košická univerzitná nemocnica 62 pacientov s koronavírusom. 

Prešovská fakultná nemocnica mala približne týždeň po odvysielaní relácie, 4. októbra, 36 hospitalizovaných pacientov s koronavírusom. Tvrdenie Vladimíra Lengvarského hodnotíme ako ešte pravdivé.

Výrok bol spomenutý v

V politike, Rastislav Iliev

Minister zdravotníctva Lengvarský na TA3

„Možno že sme mali viac ľudí zaočkovať," priznal 26. septembra šéf rezortu zdravotníctva na TA3. Hovoril o tom, ako je krajina pripravená na tretiu vlnu a prečo je dôležité, aby sa ľucia nechali očkovať. ------- Factcheck relácie bol podporený z programu ACF - Slovakia v rámci projektu „S Demagógom proti demagógii medzi mládežou“, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti  Bratislava a Karpatskou nadáciou“.