…dochádza k atakom voči ľuďom, ktorí nám pomáhajú, voči zdravotníkom, pracovníkom MOM-iek (mobilných odberových miest, pozn.) alebo úradníkom z Úradu verejného zdravotníctva….

Odporcovia očkovania začiatkom leta protestovali pred domami viacerých zdravotníckych špecialistov vrátane Pavla Jarčušku, Vladimíra Krčméryho či Eleny Prokopovej. O vyhrážkach, nadávkach a výsmechu voči svojej osobe prehovoril aj hlavný hygienik Ján Mikas. 

Už v septembri Ministerstvo zdravotníctva upozornilo na zvýšený počet evidovaných vyhrážok na adresu zdravotníkov, hlavne v súvislosti s očkovaním.

Minister zdravotníctva Lengvarský takéto konanie odsúdila a označil ho za neospravedlniteľné. V TA3 uviedol, že došlo aj k napadnutiu mobilných očkovacích tímov v niektorých obciach. 

Pred niekoľkmi mesiacmi podpálili páchatelia mobilné odberové miesto vo Svidníku, škoda bola vyčíslená na 22 tisíc eur.

Ani Úrad verejného zdravotníctva sa nevyhol atakom. 9. septembra vysypali zástupcovia strany ĽSNS pred ich sídlo kopu hnoja

Marian Kotleba sa k činu prihlásil na svojej facebookovej stránke, pod príspevkom je vidieť množstvo verbálnych útokov na adresu Úradu. Tvrdenie Zuzany Čaputovej preto hodnotíme ako pravdivé.

Výrok bol spomenutý v

, Marek Makara

Prezidentka Čaputová o stave republiky

„Sú tam vymýšľané klamstvá," povedala Zuzana Čaputová 3. októbra 2021 o očkovaní.  V RTVS vysvetľovala, kto tieto klamstvá podľa nej šíri a prečo si myslí, že sme zranená krajina.