V prípade, v prípade Zoroslava Kollára napr., … je to tak, že keďže generálny prokurátor sa rozhodol zrušiť to obvinenie voči Vladimírovi Pčolinskému kvôli úplatku a Pčolinský mal byť ten, kto ten úplatok bral, tak automaticky spolu s tým musel zrušiť aj obvinenie na toho, teda toho, kto ten úplatok mal dávať, to bol Zoroslav Kollár. Ja som sa napríklad, keď som to počul, som si myslel, že aj Zoroslav Kollár bol prepustený z väzby, ale to nie pravda, lebo všetky ostatné obvinenia, vrátane tej väzby, naďalej platia.

Generálna prokuratúra zrušila obvinenie z podplácania voči konkurznému právnikovi Zoroslavovi Kollárovi, rovnako ako aj obvinenie z prijímania úplatku voči exšéfovi SIS Vladimírovi Pčolinskému. 

Oba skutky totiž mali byť bezprostredne previazané - a v oboch prípadoch podľa prokuratúry neboli splnené zákonné podmienky na trestné stíhanie. 

Zoroslav Kollár napriek tomu na základe uznesenia Najvyššieho súdu zostáva naďalej vo väzbe. Je totiž obvinený aj z podplácania exšéfa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa. Tvrdenie Richarda Sulíka preto hodnotíme ako pravdivé.

Výrok bol spomenutý v

Na telo, Michal Kovačič

Ceny energií: Sulík a Blanár na Markíze

„Čo to rozprávate za hlúposti," hovoril 12. septembra minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) poslancovi Jurajovi Blanárovi (Smer-SD). Rozprávali sa o dianí v koalíci, cenách energií aj o spornom paragrafe 363. ------- Factcheck relácie bol podporený z programu ACF - Slovakia v rámci projektu „S Demagógom proti demagógii medzi mládežou“, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti  Bratislava a Karpatskou nadáciou“.