Áno, ja som bol poradcom Ivana Mikloša a mal som na starosti výlučne daňovú reformu. Poradcom som bol od decembra 2002 do konca novembra 2003 a potom som odišiel, vtedy už bolo jasné, že prejde rovná daň a ja som odišiel. Ja som nikdy sa nevenoval ničomu inému za ten rok ako daňovej reforme.

Že Sulík radil Miklošovi práve s daňovou reformou, potvrdzuje rešerš vo vtedajších aj dnešných verejných zdrojoch aj samotný Ivan Mikloš. Tvrdenie Richarda Sulíka preto hodnotíme ako pravdivé.

Richard Sulík bol poradcom ministra financií Ivana Mikloša počas druhej vlády Mikuláša Dzurindu v rokoch 2002 až 2003. Podľa jeho životopisu na webe Ministerstva hospodárstva bol zodpovedný za prípravu daňovej reformy

Poradcom Mikloša som bol od decembra 2002 do decembra 2003. Keď schválili všetky daňové zákony, dal som výpoveď,” povedal Sulík v roku 2010.

Nie je pravda, že mi (Sulík) radil pri privatizácii. Blanár klame, Sulík má pravdu (ak hovorí, že jeho agendou bola len daňová reforma),” uviedol pre portál Demagóg.SK Ivan Mikloš. 

Dnes je Mikloš poradcom ministra hospodárstva Richarda Sulíka.

Výrok bol spomenutý v

Na telo, Michal Kovačič

Ceny energií: Sulík a Blanár na Markíze

„Čo to rozprávate za hlúposti," hovoril 12. septembra minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) poslancovi Jurajovi Blanárovi (Smer-SD). Rozprávali sa o dianí v koalíci, cenách energií aj o spornom paragrafe 363. ------- Factcheck relácie bol podporený z programu ACF - Slovakia v rámci projektu „S Demagógom proti demagógii medzi mládežou“, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti  Bratislava a Karpatskou nadáciou“.