Ale treba si spomenúť, že práve podľa 363 napr. bol uvoľnený a oslobodený aj pán Gábor Grendel v roku 2016…

Generálna prokuratúra zbavila obvinenia podľa sporného paragrafu aj Gábora Grendela, nie však v roku 2016 ale o rok skôr. Tvrdenie Juraja Blanára hodnotíme napriek tejto nepresnosti ako ešte pravdivé. 

Podpredseda parlamentu Gábor Grendel kandidoval v roku 2014 na starostu bratislavského Starého mesta. Týždeň pred voľbami začal vyšetrovateľ stíhať Grendela pre podozrenie z daňového podvodu. 

Obvinenie voči Grendelovi v roku 2015 zrušil vtedajší generálny prokurátor Jaromír Čižnár, podľa portálu Aktuality.sk na to využil práve §363 Trestného poriadku.

K prípadu sa pri uvádzaní Správy generálneho prokurátora SR o činnosti prokuratúry v parlamente vyjadril aj Čižnár „Pokiaľ ide o kauzu Grendel,.. tú kauzu Grendel zrušila Generálna prokuratúra. Generálny prokurátor to zrušil, celé to obvinenie,“ uviedol.

V prvom bode § 363 Trestného poriadku sa uvádza, že „generálny prokurátor zruší právoplatné rozhodnutie prokurátora alebo policajta, ak takým rozhodnutím alebo v konaní, ktoré mu predchádzalo, bol porušený zákon.”

Výrok bol spomenutý v

Na telo, Michal Kovačič

Ceny energií: Sulík a Blanár na Markíze

„Čo to rozprávate za hlúposti," hovoril 12. septembra minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) poslancovi Jurajovi Blanárovi (Smer-SD). Rozprávali sa o dianí v koalíci, cenách energií aj o spornom paragrafe 363. ------- Factcheck relácie bol podporený z programu ACF - Slovakia v rámci projektu „S Demagógom proti demagógii medzi mládežou“, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti  Bratislava a Karpatskou nadáciou“.