To mi hovoríte vy, pán Sulík, ktorý ste boli pri privatizácii pána Mikloša, keď privatizoval slovenské elektrárne a plynárne. Vy ste mu tam radili.

V aktuálnom Sulíkovom životopise stojí, že Miklošovi radil s daňovou reformou. On sám poradenstvo pri privatizácii odmietol. Rovnako to Sulík tvrdil aj pred desiatimi rokmi, keď nemohol vedieť, že to raz bude téma. Ivan Mikloš pre portál Demagóg.SK potvrdil, že Sulík mu pri privatizácii nikdy neradil. Ani Demagóg.SK nedohľadal žiadnu takúto zmienku v mediálnych a verejných zdrojoch. Tvrdenie Juraja Blanára preto hodnotíme ako nepravdivé.

Richard Sulík bol poradcom ministra financií Ivana Mikloša počas druhej vlády Mikuláša Dzurindu v rokoch 2002 až 2003. Podľa jeho životopisu na webe Ministerstva hospodárstva bol zodpovedný za prípravu daňovej reformy

Poradcom Mikloša som bol od decembra 2002 do decembra 2003. Keď schválili všetky daňové zákony, dal som výpoveď,” povedal Sulík v roku 2010.

Mikloš sa počas svojho funkčného obdobia zaoberal o.i. privatizáciou slovenských elektrární a plynární.

V roku 2002 bol Mikloš predsedom Komisie pre riadenie a koordináciu procesu privatizácie SPP. 

V čase privatizácie elektrární bol Mikloš ministrom financií a od augusta do októbra 2005 dočasným ministrom hospodárstva. 

Podľa denníka Pravdav roku 2005 bol exminister financií Ivan Mikloš pri dohode, že vládny kabinet po privatizácii neuvidí z elektrární dividendy do roku 2010, aby sa dostavali Mochovce, a to bez záväzných termínov.”

Nie je pravda, že mi (Sulík) radil pri privatizácii. Blanár klame, Sulík má pravdu (ak hovorí, že jeho agendou bola len daňová reforma),” uviedol pre portál Demagóg.SK Ivan Mikloš. 

Dnes je Mikloš poradcom ministra hospodárstva Richarda Sulíka.

Výrok bol spomenutý v

Na telo, Michal Kovačič

Ceny energií: Sulík a Blanár na Markíze

„Čo to rozprávate za hlúposti," hovoril 12. septembra minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) poslancovi Jurajovi Blanárovi (Smer-SD). Rozprávali sa o dianí v koalíci, cenách energií aj o spornom paragrafe 363. ------- Factcheck relácie bol podporený z programu ACF - Slovakia v rámci projektu „S Demagógom proti demagógii medzi mládežou“, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti  Bratislava a Karpatskou nadáciou“.