My sme vám odovzdali dlh na úrovni štyridsiatich ôsmich percent, minulý rok ste, koľko ste mali dlh minulý rok, pán minister? … Tak 60,6, aby ste vedeli.

V apríli 2020 Eurostat zverejnil, že hrubý dlh verejnej správy dosiahol na konci roka 2019 48% HDP. V októbri svoj prepočet zmenil na 48,5%. Vláda Igora Matoviča sa ujala moci v marci 2020.

Počas roka 2020 verejný dlh výrazne narástol, dôvodom bola najmä pandémia. Podľa údajov Eurostatu stúpol dlh Slovenska na 60,6% HDP.

Tvrdenie Ladislava Kamenického hodnotíme ako pravdivé.

Výrok bol spomenutý v

O 5 minút 12, Marek Makara

Debata o financiách: Kamenický a Matovič v RTVS

„Keď chcete klamať, klamte," hovoril 5. septembra 2021 minister financií Igor Matovič (OĽaNO) svojmu predchodcovi Ladislavovi Kemenickému (Smer-SD). „Tárate," odpovedal Kamenický. Rozprávali sa o spolupracujúcich obvinených aj „sekere" v štátnych financiách. ------- Factcheck relácie bol podporený z programu ACF - Slovakia v rámci projektu „S Demagógom proti demagógii medzi mládežou“, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti  Bratislava a Karpatskou nadáciou“.