Počkajte, nebola 6,3, zase vidíte, hráte sa tu na múdreho a neviete, 5,2% (dlhodobá udržateľnosť verejných financií 2020, pozn.).

Podľa údajov Rady pre rozpočtovú zodpovednosť bol začiatkom februára 2020 - teda pred vplyvom pandémie na verejné financie - ukazovateľ dlhodobej udržateľnosti na úrovni 5,4% HDP (nie 5,2%). Koncom februára - už po prepuknutí krízy - sa zvýšil na 6,7% HDP. (nie na 6,3%).

Ladislav Kamenický a Igor Matovič sa pri údaji o februárovej udržateľnosti verejných financií navzájom spochybňovali, ani jeden z nich pritom neargumentoval presným číslom. 

Demagóg.SK oslovil oboch politikov so žiadosťou o vyjadrenie, pri ktorej mohli uviesť zdroj pre svoje čísla. Ani jeden z nich nereagoval.

Preto pri týchto ich (dvoch) tvrdeniach Demagóg.SK neuplatňuje štandardnú toleranciu, do ktorej by sa údaj Ladislava Kamenického ešte zmestil, ale hodnotí jeho tvrdenie s ohľadom na výmenu s Igorom Matovičom ako už nepravdivé. 

Výrok bol spomenutý v

O 5 minút 12, Marek Makara

Debata o financiách: Kamenický a Matovič v RTVS

„Keď chcete klamať, klamte," hovoril 5. septembra 2021 minister financií Igor Matovič (OĽaNO) svojmu predchodcovi Ladislavovi Kemenickému (Smer-SD). „Tárate," odpovedal Kamenický. Rozprávali sa o spolupracujúcich obvinených aj „sekere" v štátnych financiách. ------- Factcheck relácie bol podporený z programu ACF - Slovakia v rámci projektu „S Demagógom proti demagógii medzi mládežou“, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti  Bratislava a Karpatskou nadáciou“.