…Lengvarský hovorí o tom, že jednak mobilné očkovacie tímy, jednak očkovanie u všeobecných lekárov, očkovanie vo firmách, čiže ako keby očkovanie v ústrety občanom, toto sú veci, ktoré môžu zvýšiť kolektívnu imunitu.

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský už v máji uviedol, že chce podporovať zriadenie väčšieho počtu mobilných očkovacích jednotiek. Najnovšie sa občania budú môcť zaočkovať aj u svojho zamestnávateľa - teda v niektorých firmách. Výnimkou by podľa ministra zdravotníctva nemalo byť ani sprístupnenie očkovania všeobecnými lekármi.

Podľa informácií Ministerstva zdravotníctva je na získanie kolektívnej imunity potrebné preočkovať 60 až 70 percent populácie. Nástroje vedúce k vyššej zaočkovanosti zvyšujú šancu na dosiahnutie kolektívnej imunity Slovenska. Tvrdenie Zuzany Čaputovej preto hodnotíme ako pravdivé.

Výrok bol spomenutý v

O 5 minút 12, Marek Makara

Dva roky v úrade: Zuzana Čaputová v RTVS

„Je to predčasná otázka," odpovedala Zuzana Čaputová, keď sa jej 13. júna moderátor pýtal, či bude opäť kandidovať za prezidentku. Rozprávali sa o schôdzke v SIS, očkovaní aj vládnych krízach. ------- Factcheck relácie bol podporený z programu ACF - Slovakia v rámci projektu „S Demagógom proti demagógii medzi mládežou“, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti  Bratislava a Karpatskou nadáciou“.