Nielen pred Vianocami, v polke októbra som ich (prevádzky, pozn.) nechcel zatvárať, pred Vianocami sme súhlasili aj my s lockdownom.

Richard Sulík v októbri 2020 opakovane povedal, že nesúhlasí s plošným zatváraním prevádzok bez potrebných dát

Hovoril o tom 2. októbra v rozhovore pre aktuality.sk, nesúhlasil ani na zasadnutí krízového štábu 11. októbra a zopakoval to aj 13. októbra v rozhovore s Braňom Závodským. 

Súhlasil s vianočným lockdownom v najzasiahnutejších okresoch, nie však na celom Slovensku. Zdôrazňoval, že krajina potrebuje dlhodobý plán, ktorým sa budem riadiť. Tvrdeni Richarda Sulíka hodnotíme ako pravdivé.

Výrok bol spomenutý v

Na hrane, Jana Krescanko Dibáková

Ekonomika: Sulík a Kamenický na JOJke

„Niekto vás môže oklamať raz, ale keď je to druhýkrát, tak už ste si sám na vine," hovoril 1. apríla Ladislav Kamenický (Smer) predsedovi SaS Richardovi Sulíkovi. Rozprávali sa o staronovej vláde, pomoci ekonomike aj o Pláne obnovy. ------- Factcheck relácie bol podporený z programu ACF - Slovakia v rámci projektu „S Demagógom proti demagógii medzi mládežou“, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti  Bratislava a Karpatskou nadáciou“.