…pani prezidentke, ktorá mohla, mala precedens pána Kisku, keď on nevymenoval jedného ministra, mohla to urobiť, lenže ešte sa musím zastať pána Hlinku

Ladislav Kamenický zrejme hovorí o situácii z marca 2018. Vtedajší prezident Andrej Kiska odmietol vymenovať vládu Petra Pellegriniho. Ako sám naznačil, dôvodom bol nominant Smeru na ministra vnútra Jozef Ráž ml., ktorý sa poznal s odchádzajúcim ministrom vnútra Robertom Kaliňákom.

Ak by Pellegrini Kiskovi nevyhovel, prezident by mu mohol odňať poverenie na zostavenie vlády. Zuzana Čaputová vychádzala z tohoto precedensu, keď nechcela vymenovať nominanta Sme rodina Jozefa Hlinku za ministra práce. Tvrdenie Ladislava Kamenického hodnotíme ako pravdivé.

Výrok bol spomenutý v

Na hrane, Jana Krescanko Dibáková

Ekonomika: Sulík a Kamenický na JOJke

„Niekto vás môže oklamať raz, ale keď je to druhýkrát, tak už ste si sám na vine," hovoril 1. apríla Ladislav Kamenický (Smer) predsedovi SaS Richardovi Sulíkovi. Rozprávali sa o staronovej vláde, pomoci ekonomike aj o Pláne obnovy. ------- Factcheck relácie bol podporený z programu ACF - Slovakia v rámci projektu „S Demagógom proti demagógii medzi mládežou“, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti  Bratislava a Karpatskou nadáciou“.