Teraz je to (plán obnovy, pozn.) vlastne pripravené na to, aby to už mohol Brusel začať posudzovať.

Ministerstvo financií 19.4. - teda 19 dní po odvysielaní relácie - portálu Demagóg.SK uviedlo, že momentálne prebieha finalizácia Plánu obnovy a odolnosti SR. Počas posledných týždňov sa vyhodnocovali pripomienky z medzirezortného pripomienkového konania ako aj pripomienky z technických rokovaní s Európskou komisiou.” 

K plánu obnovy prišlo v medzirezortnom pripomienkovom konaní vyše 2500 pripomienok,  z toho 1375 bolo zásadných.

Rezort dodal, že tento týždeň (od 19. do 23.4.) sa dolaďujú posledné detaily, plán pošleme v stanovenom termíne, a teda do 30. apríla. Európska komisia má následne dva mesiace na jeho vyhodnotenie.”

1. apríla - v čase, keď Richard Sulík hovoril o pláne obnovy ako o „vlastne pripravenom” - teda pripravený nebol, kedže sa doň ešte zapracovavali pripomienky a ešte týždne neskôr sa „dolaďovali detaily”. Tvrdenie predsedu SaS preto hodnotíme ako nepravdivé.

Výrok bol spomenutý v

Na hrane, Jana Krescanko Dibáková

Ekonomika: Sulík a Kamenický na JOJke

„Niekto vás môže oklamať raz, ale keď je to druhýkrát, tak už ste si sám na vine," hovoril 1. apríla Ladislav Kamenický (Smer) predsedovi SaS Richardovi Sulíkovi. Rozprávali sa o staronovej vláde, pomoci ekonomike aj o Pláne obnovy.