My sme 3× predložili univerzálny odškodňovací zákon na vládu, 3× neprešiel, pokiaľ bol Igor Matovič predsedom vlády.

Richard Sulík sa v čase premiérovania Igora Matoviča trikrát snažil dostať odškodňovací zákon na rokovanie vlády, ani raz sa mu to nepodarilo. Jeho tvrdenie preto hodnotíme ako pravdivé.

Richard Sulík prišiel prvýkrát s tzv. univerzálnym odškodňovacím zákonom už v novembri 2020. Mal pomôcť podnikateľom zasiahnutým korona krízou. Podľa Sulíka mu však nebolo umožnené, aby zákon predložil na vládu.

Schválenie zákona si strana SaS neskôr kládla ako podmienku prijatia vianočného lockdownu.

Začiatkom februára Sulík informoval, že zákon plánuje predložiť tretíkrát. Podľa neho sa na tom dohodla koaličná rada. Dopady návrhu zákona na verejné financie skúmalo Ministerstvo financií. 

Ani na tretí pokus sa zákon do programu zasadnutia vlády nedostal. Podľa Sulíka ho doň nezaradil vedúci Úrad vlády Július Jakab. Ten tvrdí, že Sulík program zasadnutia schválil a nenavrhol do neho pridať bod o odškodňovacom zákone.

Výrok bol spomenutý v

Na hrane, Jana Krescanko Dibáková

Ekonomika: Sulík a Kamenický na JOJke

„Niekto vás môže oklamať raz, ale keď je to druhýkrát, tak už ste si sám na vine," hovoril 1. apríla Ladislav Kamenický (Smer) predsedovi SaS Richardovi Sulíkovi. Rozprávali sa o staronovej vláde, pomoci ekonomike aj o Pláne obnovy.