Pomoc plus plus nefunguje. Tak si to pozrite, nefunguje nič, pretože máme stovky podaní od našich ľudí, ktorí hovoria, že to jednoducho je absolútne nefunkčný mechanizmus.

Môže byť legitímny spor o tom, či program ekonomickej pomoci Prvá pomoc++ funguje dostatočne alebo nie. Na základe údajov o vyplatených sumách poskytnutých Ministerstvom práce však nemožno povedať, že „nefunguje nič”. Tvrdenie Roberta Fica preto hodnotíme ako nepravdivé. 

Vláda Igora Matoviča predstavila opatrenia na podporu podnikateľov, SZČO a zamestnancov v čase koronakrízy 29. marca 2020. V októbri ich doplnila pod názvom Prvá pomoc+ a vo februári 2021 opäť rozšírila schémy pomoci a nazvala ich Prvá pomoc++. 

Okrem pridania nových opatrení vláda zakaždým navýšila aj objem poskytovanej pomoci. Od februára sa tak rozšíril okruh zamestnancov, na ktorých bolo možné žiadať príspevok, a taktiež sa zvýšil príspevok na zamestnanca do 100% celkovej ceny práce.

Pri ohlasovaní Prvej pomoci++ ministerstvo práce uviedlo, že mesačne plánuje rozdať o 40 miliónov eur viac ako doposiaľ. 

Rezort pre portál Demagóg.SK uviedol, že „na udržanie zamestnanosti (sme) z projektu Prvá pomoc ++ (február – marec 2021) vyplatili 192 456 514 eur, čím (sme) celkovo podporili 289 844 mesačných príjmov zamestnancov, vrátane SZČO.”

Výrok bol spomenutý v

, Marek Makara

Duel premiérov: Fico a Heger v RTVS

„Preboha, veď sa už spamätajte," hovoril 28. marca Robert Fico (Smer-SD) nastupujúcemu premiérovi Eduardovi Hegerovi (OĽaNO). Diskutovali o Sputniku V, ekonomike aj o pandemických opatreniach. ------- Factcheck relácie bol podporený z programu ACF - Slovakia v rámci projektu „S Demagógom proti demagógii medzi mládežou“, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti  Bratislava a Karpatskou nadáciou“.