No neviem, my sme podali 2 podania, jedno podanie podal Smer – sociálna demokracia v pondelok. Áno, to je to prvé podanie a druhé podanie dal Generálny prokurátor, dobrá správa je, že Ústavný súd dal dohromady obidve podania a bude o nich rozhodovať súčasne, s tým, že podľa zákona je desaťdňová lehota, v ktorej musí Ústavný súd rozhodnúť.

Ústavný súd dostal dve podania k predĺženiu núdzového stavu zo 17. marca, ktorý kvôli kritickej pandemickej situácii obmedzuje základné práva a slobody. 

Autorom prvého podania z 18. marca je generálny prokurátor Maroš Žilinka, druhé podali poslanci za stranu SMER-SD 22. marca. Ústavný súd rozhodol o spojení oboch podaní pod spoločné konanie. Sudcovia majú na rozhodnutie podľa zákona 10 dní od doručenia návrhu. 

(Tri dni po vysielaní relácie - 31. marca 2021 - Ústavný súd rozhodol, že predĺženie núdzového stavu bolo v súlade s Ústavou.) Tvrdenie Roberta Fica hodnotíme ako pravdivé.

Výrok bol spomenutý v

, Marek Makara

Duel premiérov: Fico a Heger v RTVS

„Preboha, veď sa už spamätajte," hovoril 28. marca Robert Fico (Smer-SD) nastupujúcemu premiérovi Eduardovi Hegerovi (OĽaNO). Diskutovali o Sputniku V, ekonomike aj o pandemických opatreniach. ------- Factcheck relácie bol podporený z programu ACF - Slovakia v rámci projektu „S Demagógom proti demagógii medzi mládežou“, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti  Bratislava a Karpatskou nadáciou“.