Začiatkom druhej vlny sme túto pomoc rozšírili na Prvú pomoc plus, v januári sme túto pomoc rozšírili o ďalších 40 000 000 mesačne na Prvú pomoc plus plus. Teraz máme na stole cestovnému ruchu ďalších 100 000 000, pretože to, čo pokrylo minulý rok, teraz potrebujeme pokryť práve ten výpadok tohto roku, takže to máme pripravené, máme pripravené podklady, ktoré sme prezentovali, a taktiež pomoc kultúre beží, tam je 50 000 000.

Vláda Igora Matoviča predstavila 29. marca 2020 opatrenia na podporu podnikateľov, SZČO a zamestnancov v čase koronakrízy. V októbri 2020 tieto opatrenia doplnila pod názvom Prvá pomoc+, vo februári 2021 schémy pomoci rozšírila a nazvala ich Prvá pomoc++. 

Okrem pridania nových opatrení vláda zakaždým navýšila aj objem poskytovanej pomoci. Pri ohlasovaní Prvej pomoci++ ministerstvo práce uviedlo, že mesačne plánuje rozdať o 40 miliónov eur viac ako doposiaľ.

Súčasťou Prvej pomoci+ bola aj schéma pomoci cestovnému ruchu (vrátane gastroprevádzok) vo výške 100 miliónov eur. Minister dopravy Andrej Doležal sa vo februári vyjadril, že to nebude stačiť. V apríli vyhlásil, že žiada 157 miliónov eur na dofinancovanie.

Ministerstvá kultúry a hospodárstva vyhlásili v januári výzvu na pomoc kultúre v hodnote 50 miliónov eur. Tvrdenie Eduarda Hegera hodnotíme ako pravdivé.

Výrok bol spomenutý v

, Marek Makara

Duel premiérov: Fico a Heger v RTVS

„Preboha, veď sa už spamätajte," hovoril 28. marca Robert Fico (Smer-SD) nastupujúcemu premiérovi Eduardovi Hegerovi (OĽaNO). Diskutovali o Sputniku V, ekonomike aj o pandemických opatreniach. ------- Factcheck relácie bol podporený z programu ACF - Slovakia v rámci projektu „S Demagógom proti demagógii medzi mládežou“, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti  Bratislava a Karpatskou nadáciou“.