… mu neprešiel na poslednej vláde materiál, ktorý zrušila Veronika Remišová, lebo Richard Sulík bez akejkoľvek konzultácie predložil materiál o e-karanténe, kde dával úlohy Veronike Remišovej…

Predsedovi SaS neprešiel na marcovej vláde materiál o eKaranténe, podľa jeho slov ho stopla Veronika Remišová. Materiál predpokladam úlohy pre „jej” ministerstvo. Tvrdenie Jaroslava Naďa hodnotíme ako ešte pravdivé. 

Richard Sulík predložil na rokovaní vlády 17. marca uznesenie k pripravovanej aplikácii eKaranténa, kabinet však rokovanie o tomto bode prerušil. 

Uznesenie, okrem iného, ukladalo ministerke investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronike Remišovej „povinnosť udeliť výnimku z plnenia podmienok Informačného systému verejnej správy“ a „vykonať penetračný test finálnej verzie aplikácie eKaranténa prostredníctvom Jednotky pre riešenie počítačových incidentov (CSIRT)“.

Richard Sulík pre portál Demagóg.SK uviedol, že „materiál bol už raz na vláde, všetci členovia mali možnosť sa s tým oboznámiť. Okrem toho prebehla porada so zástupcami NCZI a ÚVZ. Áno, Veronika Remišová odmietla úlohu prevziať a na tom to stroskotalo.”

Výrok bol spomenutý v

Na telo plus, Michal Kovačič

Hádky v koalícii: Jaroslav Naď v Na telo plus

„Parlament nie je zablokovaný, to nie je pravda," opravoval 23. marca Jaroslav Naď (OĽaNO) moderátora relácie. Minister obrany 30 minút vysvetľoval spory koaličných strán. ------- Factcheck relácie bol podporený z programu ACF - Slovakia v rámci projektu „S Demagógom proti demagógii medzi mládežou“, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti  Bratislava a Karpatskou nadáciou“.