Ja viem jednu štatistiku, ktorá je z Rakúska, kde AstraZenecou zaočkovali 140 000 ľudí. Z toho boli vedľajšie následky mali traja takého vážnejšieho charakteru.

K 12. marcu rakúsky portál kurier.at uvádza, že lekári zaočkovali Astra Zenecou vyše 130-tisíc ľudí vo veku 20 až 64 rokov. 

V Rakúsku sa k 11. marcu vyskytli tri prípady tromboembolických príhod u osôb zaočkovaných Astra Zenecou. Jedna kvôli krvným zrazeninám zomrela. Európska lieková agentúra však vydala vyhlásenie, že neexistujú indície, podľa ktorých by za trombózu mohla vakcína. 

Odborníci upozorňujú na to, že zrazeniny sú v populácii bežné a ročne nimi trpí jeden človek z tisíca. Oproti tomu na koronavírus v Rakúsku za posledné dva mesiace (ku dňu vysielania relácie) zomrelo približne dvetisíc ľudí. Tvrdenie Juraja Krúpu hodnotíme ako ešte pravdivé.

Výrok bol spomenutý v

, Marta Jančkárová

Koaličná kríza: Blaha a Krúpa v Slovenskom rozhlase

„Tomuto sa povie nulová sebareflexia," hovoril 13. marca 2021 Ľuboš Blaha (Smer-SD) poslancovi Jurajovi Krúpovi (OĽaNO). Diskutovali o kríze v koalícii, zvládaní pandémie a ekonomike. ------- Factcheck relácie bol podporený z programu ACF - Slovakia v rámci projektu „S Demagógom proti demagógii medzi mládežou“, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti  Bratislava a Karpatskou nadáciou“.