Čo sa týka AstraZenecy, ani jeden prípad doteraz nebol dokázaný alebo teda súvislosť úmrtia nebola dokázaná.

Viaceré krajiny prerušili v marci očkovanie Astra Zenecou, pretože po očkovaní sa u niektorých - no veľmi malého množstva - pacientov výskytli krvné zrazeniny, pľúcne embólie a trombocytopénie. 

Podľa Európskej liekovej agentúry (EMA) však nič nenaznačovalo, že tieto prípady s vakcínou súviseli s vakcínou. - výskyt prípadov nebol medzi zaočkovanými vyšší ako v bežnej populácii. 

Podobne Svetová zdravotnícka organiácia uviedla, že medzi oćkovaním a zrazeninami nevidí kauzálny vzťah. 

Firma Astra Zeneca po preskúmaní záznamov o desiatich miliónoch zaočkovaných povedala, že výskyt zdravotných komplikácii bol výrazne nižší ako by sa dal očakávať v bežnej populácii. Tvrdenie Juraja Krúpu preto hodnotíme ako pravdivé.

Výrok bol spomenutý v

, Marta Jančkárová

Koaličná kríza: Blaha a Krúpa v Slovenskom rozhlase

„Tomuto sa povie nulová sebareflexia," hovoril 13. marca 2021 Ľuboš Blaha (Smer-SD) poslancovi Jurajovi Krúpovi (OĽaNO). Diskutovali o kríze v koalícii, zvládaní pandémie a ekonomike. ------- Factcheck relácie bol podporený z programu ACF - Slovakia v rámci projektu „S Demagógom proti demagógii medzi mládežou“, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti  Bratislava a Karpatskou nadáciou“.