Táto francúzska spoločnosť Sanofi ponúkla svoje výrobné kapacity pre iné vakcíny, nie pre svoje, pretože tú bude mať vyvinúť oveľa neskôr.

Koncom januára sa firma Sanofi dohodla s firmou BioNTech,  že vo frankfurtskom závode vyrobí pre Európsku úniu viac ako 125 miliónov vakcín. Produkcia by mala začať v lete 2021. 

Zhruba o mesiac neskôr sa Sanofi dohodlo na výrobe vakcíny aj s firmou Johnson & Johnson. Po schválení vakcíny by závod v Marcy l’Etoile mal vyrábať približne 12 miliónov dávok mesačne. 

Sanofi samotné vyvíja dve vakcíny. Prvú v spolupráci s firmou GSK, nachádza sa v druhej fáze klinického testovania. 

Druhou je mRNA vakcína vyvíjaná v spolupráci s firmou Translate Bio, u ktorej sa očakáva začiatok klinickej štúdie. Tvrdenie Petra Kmeca hodnotíme ako pravdivé.

Výrok bol spomenutý v

V politike, Norbert Dolinský

Zahraničná politika: Valášek a Kmec v TA3

„Nebudem reagovať na všetko, lebo nebudem politikárčiť," hovoril 28. februára Tomáš Valášek (vtedy Za ľudí, dnes nezaradený) Petrovi Kmecovi (Hlas). Rozprávali sa o dodávkach vakcín, NATO aj o Pláne obnovy EÚ. ------- Factcheck relácie bol podporený z programu ACF - Slovakia v rámci projektu „S Demagógom proti demagógii medzi mládežou“, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti  Bratislava a Karpatskou nadáciou“.