Ohlasovala sa ekaranténa, a poviem úprimne, tú ekaranténu sme začali vyvíjať už v marci, keď som ešte bola ministerka vnútra na ministerstve vnútra. Tá istá aplikácia, s tou istou firmou, išla na. Išla na Ministerstvo zdravotníctva, potom pompézne sa vyvíjala a mala byť implementovaná alebo resp. mala byť používaná začiatkom septembra, bolo tu, bola tu veľká oslava, veľká slávnosť na hraniciach, kde boli prítomní viacerí členovia vlády, zapli túto ekaranténu, fungovala 2 týždne tá karanténa.

Denisa Saková si pomýlila dátumy, spomínaná aplikácia fungovala od polovice mája do 10. júna - nie v septembri. Jej tvrdenie preto hodnotíme ako nepravdivé. 

Polícia SR na svojom Facebooku v 20. marca 2020 informovala, že v spolupráci s IT firmami vyvíjajú aplikáciu určenú na boj s koronavírusom. Užívateľa mala upozorniť, ak sa za posledných 14 dní pohyboval v blízkosti pozitívnej osoby. 

Po výmene vlády Denisa Saková tvrdila, že táto aplikácia by sa dala využívať aj na sledovanie, či ľudia dodržujú domácu karanténu po príchode zo zahraničia na Slovensko.

19. mája 2020 premiér Igor Matovič s ďalšími členmi vlády oznámil na hraničnom priechode v Bergu spustenie tzv. Smart karantény. Aplikáciu s názvom eKaranténa štátu pomohla vyvinúť spoločnosť Sygic. 

Aplikácia začala fungovať od 23. mája, no len na jednom hraničnom priechode a len pre mobily s operačným systémom Android. Na všetkých hraniciach začala aplikácia fungovať 25. mája, Apple ju schválil 28. mája. 

eKaranténa vznikla ako alternatíva k vtedy povinnej štátnej karanténe po príchode zo zahraničia. Ľudia teda nemuseli čakať na výsledok testu v štátnom zariadení, ale doma, kde ich pohyb kontrolovala aplikácia.

Povinnosť štátnej karantény s postupným uvoľňovaním opatrení zanikla 10. júna a s ňou aj využívanie aplikácie eKaranténa.

Výrok bol spomenutý v

O 5 minút 12, Marek Makara

Sulík a Saková v RTVS

„Poslankyňa, šetrite čas, vysvetlím vám to," hovoril 22. februára Richard Sulík (SaS) exministerke vnútra Denise Sakovej (Hlas). Rozprávali sa o Sputniku V aj zvládaní pandémie. ------- Factcheck relácie bol podporený z programu ACF - Slovakia v rámci projektu „S Demagógom proti demagógii medzi mládežou“, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti  Bratislava a Karpatskou nadáciou“.