Keď tu máme liek Ivermektín a tento tak isto nakúpil pán Krajčí, pán minister Krajčí na vlastnú zodpovednosť. A tiež to nie je registrovaný liek a je to podpôrny liek.

Marek Krajčí vydal 26. januára 2021 povolenie na terapeutické použitie a dovoz Ivermektínu v počte 5000 balení. Ďalšie povolenie minister vydal 8. februára 2021. Tretie povolenie na dovoz až 80-tisíc kusov liekov s účinnou látkou ivermektín vydal 19. februára. 

Hlavnou indikáciou takéhoto použitia lieku je prevencia a liečba Covidu. Lieky objednáva ministerstvo. Vo všetkých povoleniach na použitie liekov s účinnou látkou ivermektín sa uvádza, že za terapiu neregistrovaným liekom preberá plnú zodpovednosť ošetrujúci lekár”. Na tento fakt upozornil aj ŠÚKL.

O schválenie iverkemtínu ministra požiadalo Združenie slovenských anesteziológov. Súhlas ministra bol nutný preto, že ide o u nás neregistrovaný liek, povolenie bude platiť 6 mesiacov. Doteraz bolo legálne použitie iverkemtínu možné len na veterinárne účely. Tvrdenie Denisy Sakovej hodnotíme ako pravdivé.

Výrok bol spomenutý v

O 5 minút 12, Marek Makara

Sulík a Saková v RTVS

„Poslankyňa, šetrite čas, vysvetlím vám to," hovoril 22. februára Richard Sulík (SaS) exministerke vnútra Denise Sakovej (Hlas). Rozprávali sa o Sputniku V aj zvládaní pandémie. ------- Factcheck relácie bol podporený z programu ACF - Slovakia v rámci projektu „S Demagógom proti demagógii medzi mládežou“, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti  Bratislava a Karpatskou nadáciou“.