Čo dnes hovoria všetci lekári? Nemalo sa to celoplošné testovanie vôbec uskutočniť.

Mnoho lekárov a ich organizácie majú na celoplošné testovanie kritický názor - vtedy aj dnes. Iné ho však podporovali. Nie „všetci” lekári majú na celoplošné testovani rovnaký názor, sú rôznorodá skupina. Koniec koncov, lekárom je aj (už ex)minister Marek Krajčí, ktorý testovanie presadzoval. Keďže Denisa Saková zovšeobecňuje a neodráža tým skutočnosť, hodnotíme jej tvrdenie ako nepravdivé. 

Pred prvým celoplošným testovaním Asociácia súkromných lekárov vyzvala vládu, aby akciu stopla, pretože podľa nich nebola dobre pripravená. 

Združenie všeobecných lekárov však októbrové celoplošné testovanie podporilo

Šéf Asociácie Marián Kollár uviedol, že „testovanie priniesť dáta, ktoré môžu byť neoceniteľnou zbraňou vo vojne proti covidu." Zároveň však upozorňoval na to, že lekári nemajú dosť informácií.

Pred januárovým tzv. skríningom Slovenská lekárska komora uviedla, že takéto testovanie „nepovažuje(me) za prostriedok, ktorý nám pomôže zvládnuť pandémiu.” Naopak, môže podľa nich ohroziť zdravie zhromažďujúcich sa občanov. Zmysel vidí v cielenom testovaní.

Výrok bol spomenutý v

O 5 minút 12, Marek Makara

Sulík a Saková v RTVS

„Poslankyňa, šetrite čas, vysvetlím vám to," hovoril 22. februára Richard Sulík (SaS) exministerke vnútra Denise Sakovej (Hlas). Rozprávali sa o Sputniku V aj zvládaní pandémie. ------- Factcheck relácie bol podporený z programu ACF - Slovakia v rámci projektu „S Demagógom proti demagógii medzi mládežou“, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti  Bratislava a Karpatskou nadáciou“.