(rozviazané ruky polícia mala už od môjho nástupu, od nástupu Petra Pellegriniho,) nehovorím to ja, povedal to exminister vnútra pán Palko v jednej relácii, že to nie je zásluha tejto vlády, je to zásluha gen. Lučanského, ktorý tu už dnes nie je. Ale ktorý sa zaslúžil o to, že nám Mikuláš Černák dnes nebehá na slobode. A že ten, ktorý zavraždil možno najviac osôb ako mafiánsky boss na Slovensku, je dneska za mrežami. A presne tak ako je za mrežami ako ste ho spomínali, pán Kočner, s ktorým ste dokonca raňajkovali.

Vladimír Palko v diskusnej relácii na TA3 v novembri 2020 povedal, že ozdravný proces prebieha na Slovensku (vtedy) už dva roky. Vtedy sa niečo zlomilo a, ako som povedal, akcia Búrka proti sudcom, tá bola ešte za vlády premiéra Pellegriniho, za policajného prezidenta Lučanského.“ 

Milan Lučanský v minulosti pracoval na Úrade boja proti organizovanej kriminalite, kde bol aj riaditeľom odboru Stred. Bol členom vyšetrovacieho tímu, ktorý pracoval na usvedčení mafiánskeho bossa Mikuláša Černáka. 

Černáka krajský súd v Prešove poslal v roku 2010 za mreže na doživotie, dokázal mu šesť vrážd. V roku 2019 Černák uzavrel so súdom dohodu o vine a treste, keď sa priznal k ďalším 14 vraždám. Žiadny človek nebol na Slovensku odsúdený za viac vrážd než on.

Marián Kočner je vo väzbe od 28. júna 2018. Milan Lučanský nastúpil do funkcie policajného prezidenta mesiac predtým. Vo februári 2020 Špecializovaný trestný súd Kočnera odsúdil na 19 rokov za kauzu zmeniek. Rozsudok potvrdil v januári 2021 Najvyšší súd.

Saková hovorí o videu z rozhovoru Mariána Kočnera a Richarda Sulíka u Kočnera doma (kauza Sasanka). Sulík potvrdil jeho pravosť s tým, že išlo o súkromný rozhovor, o ktorom nevedel, že je nahrávaný. 

Či šlo o raňajky Sulík nikdy nepovedal, no nasvedčuje tomu prepis ich zverejnenej mobilnej konverzácie. Tvrdenie Denisy Sakovej hodnotíme ako pravdivé.

Výrok bol spomenutý v

O 5 minút 12, Marek Makara

Sulík a Saková v RTVS

„Poslankyňa, šetrite čas, vysvetlím vám to," hovoril 22. februára Richard Sulík (SaS) exministerke vnútra Denise Sakovej (Hlas). Rozprávali sa o Sputniku V aj zvládaní pandémie. ------- Factcheck relácie bol podporený z programu ACF - Slovakia v rámci projektu „S Demagógom proti demagógii medzi mládežou“, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti  Bratislava a Karpatskou nadáciou“.