Pán Lipšic zastupoval aj vraha Ernesta Valka, ktorý bol jeho najlepší kamarát. Pán Lipšic bol intímny priateľ pani Zsuzsovej, ktorá dnes je tam, kde je.

Doteraz nie je jasné a právoplatne uzavreté, kto zabil Ernesta Valka. Človek, ktorého zastupoval Daniel Lipšic, bol jeden z lupičov, no za vraha označil svojho spolupáchateľa. Údajnú komunikáciu s Alenou Zsuzsovou Daniel Lipšic poprel, označil ju za diskreditačnú kampaň. Keďže nie je zrejmé a z verejnćh zdrojov zistiteľné, či Lipšic zastupoval vraha Ernesta Valka a či komunikoval so Zsuzsovou, hodnotíme tvrdenie Roberta Fica ako neoveriteľné. 

Zastupovanie vraha Ernesta Valka

Advokáta Ernesta Valka zavraždili v roku 2010. Zvrat vo vyšetrovaní nastal v roku 2017, kedy sa k lúpeži vo Valkovom dome priznal Jaroslav Klinka. Za vraha označil ďalšieho z lupičov. 

Ako podmienku svojej výpovede však žiadal, aby ho zastupoval Daniel Lipšic. Ten o Valkovi na Facebooku napísal, že to bol jeho učiteľ, priateľ a kolega, a preto chce prispieť k objasneniu jeho vraždy. 

V roku 2019 podpísal Klinka dohodu o vine a treste za lúpež vo Valkovom dome, v prípade vraždy vystupoval ako svedok. Súd túto dohodu zrušil, nakoniec mu vymeral osemročný trest vo väzení. 

Muža, ktorého Klinka a ďalší spoluoznačil za vraha polícia obvinila, ten vška vinu odmieta. Prípad však stále nie je uzavretý.

Komunikácia s Alenou Zsuzsovou

Údajná komunikácia medzi Danielom Lipšicom a Alenou Zsuzsovou mala prebehnúť v roku 2012. Lipšic tvrdí, že komunikácia je vymyslená a ide o diskreditačnú kampaň. 

Uviedol tiež, že v danom čase sa mu mal niekto viackrát nabúrať do jeho účtu na Facebooku. Zsuzsová, ktorá je obvinená z objednávky vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, Lipšica ako advokáta rodiny Kuciakovcov pred súdom namietla. Tvrdila, že sa poznajú.

Výrok bol spomenutý v

O 5 minút 12, Marek Makara

Remišová a Fico v RTVS

„Už sa obávam, že ten zmätok, ktorý ona má v hlave (...) sa dostane aj do mojej hlavy," povedal 14. februára 2021 Robert Fico (Smer-SD) vicepremiérke Veronike Remišovej (Za ľudí). Diskutovali o očkovaní, zvládaní pandémie aj o eurofondoch. ------- Factcheck relácie bol podporený z programu ACF - Slovakia v rámci projektu „S Demagógom proti demagógii medzi mládežou“, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti  Bratislava a Karpatskou nadáciou“.