Boli podvody na pôdohospodárskej agentúre, kde sme platili vašej okresnej predsedníčke dotácie na betón.

Pri vyplácaní agrodotácií dochádzalo k nezákonným platbám, firma niekdajšej poslankyne strany Smer poberala dotácie aj na betónové plochy. Tvrdenie Veroniky Remišovej hodnotíme ako pravdivé.

Veronika Remišová odkazuje na podozrenia pri prerozdeľovaní agrodotácií na Zemplíne, na ktoré v marci 2018 upozornil Andrej Bán. 

V kauze figurovala firma Agro Porúbka, ktorej majiteľkou je bývalá poslankyňa za Smer a niekdajšia okresná predsedníčka strany v Michalovciach Ľubica Rošková. Firma poberala poľnohospodárske dotácie na asfaltové parkovisko či letisko.

Po medializácií kauzy podala Pôdohospodárska agentúra trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. Uviedla, že „pri kontrolách na mieste boli zistené nespôsobilé plochy, čo malo za následok nezrovnalosti zistené po vyplatení platieb. Aktuálne prebieha proces vymáhania neoprávnených platieb od žiadateľa.“  

V januári 2019 portál aktuality.sk informoval o tom, že vyšetrovateľ protikorupčnej jednotky obvinnil Ľubicu Roškovú zo subvenčného podvodu a poškodzovania finančných záujmov Európskej únie. Rošková podala voči proti obvineniu sťažnosť, no neuspela.

Pohľadávky PPA voči Roškovej firme predstavujú viac ako 200-tisíc eur. Firma Agro Porúbka je od decembra 2019 v konkurze, je preto možné, že budú vyplatené len čiastočne.

Podvody pri vyplácaní agrodotácii našli v agentúre aj vyšetrovatelia OLAF-u.

Výrok bol spomenutý v

O 5 minút 12, Marek Makara

Remišová a Fico v RTVS

„Už sa obávam, že ten zmätok, ktorý ona má v hlave (...) sa dostane aj do mojej hlavy," povedal 14. februára 2021 Robert Fico (Smer-SD) vicepremiérke Veronike Remišovej (Za ľudí). Diskutovali o očkovaní, zvládaní pandémie aj o eurofondoch. ------- Factcheck relácie bol podporený z programu ACF - Slovakia v rámci projektu „S Demagógom proti demagógii medzi mládežou“, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti  Bratislava a Karpatskou nadáciou“.