Pozrime sa na prvé referendum, ktoré (Robert Fico, pozn.) organizoval spoločne s pánom Mečiarom, podpisy sa síce podarilo vyzbierať, referendum bolo neplatné, minuli sme milióny EUR. Druhé referendum zase prehral voľby, zase začal s referendom, znovu sa vyzbierali podpisy, referendum bolo neplatné, minuli sme niekoľko miliónov EUR. Teraz prehral voľby, zase stará známa pesnička s referendom, zase sa začínajú zbierať podpisy.

V roku 2000 organizovali opozičné strany HZDS a SNS referendum o predčasných voľbách. Robert Fico ho vtedy ako nezávislý poslanec podporil a vyzval ľudí na účasť.

Referendum bolo neplatné, zúčastnilo sa ho 20,03 percent oprávnených občanov. Náklady sa pohybovali vo výške 2,8 milióna eur. 

V roku 2004 organizoval Fico referendum o konaní predčasných volieb Fico s Konfederáciou odborových zväzov. Tiež bolo neplatné, účasť dosiahla 35,86 %. Náklady boli opäť vo výške asi 2,8 milióna eur.

V januári 2021 ohlásil zber podpisov Peter Pellegrini. Robert Fico jeho výzvu, aby sa ostatné opozičné strany pridali, kritizoval. Smer sa však napokon k podporovateľom referenda pridal. Vznikol apolitický” petičný výbor zložený z nominantov strán Hlas-SD, Smer-SD, SNS. Tvrdenie Veroniky Remišovej hodnotíme ako ešte pravdivé. 

Výrok bol spomenutý v

O 5 minút 12, Marek Makara

Remišová a Fico v RTVS

„Už sa obávam, že ten zmätok, ktorý ona má v hlave (...) sa dostane aj do mojej hlavy," povedal 14. februára 2021 Robert Fico (Smer-SD) vicepremiérke Veronike Remišovej (Za ľudí). Diskutovali o očkovaní, zvládaní pandémie aj o eurofondoch. ------- Factcheck relácie bol podporený z programu ACF - Slovakia v rámci projektu „S Demagógom proti demagógii medzi mládežou“, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti  Bratislava a Karpatskou nadáciou“.