V priemere teda zaočkovanosti, čiže v rýchlosti očkovania, sme na tom lepšie ako Grécko, Estónsko, Nemecko ako priemerná krajina EÚ, lepšie ako Fínsko, Švédsko, Češi, Cyprus, Belgicko, Francúzsko, Rakúsko, Luxembursko atď. ešte ďalšie 4 krajiny, čiže ideme nadpriemerne rýchlo v porovnaní s ostatnými krajinami Európskej únie alebo sme v tom lepšom priemere.

Podľa štatistiky portálu Our World in Data malo Slovensko k dátumu vysielania relácie - t.j. k 6. februáru 2021 - vyššiu mieru zaočkovanosti populácie ako krajiny, ktoré premiér spomínal (s výnimkou Estónska)

Priemer zaočkovanosti Európskej únie ako celku bol 3,8 vakcíny na 100 obyvateľov, Slovensko malo 3,97. Podobné čísla vyplývali v tom čase zo štatistiky Európskeho centra pre kontrolu a prevenciu chorôb. Tvrdenie Igora Matoviča hodnotíme preto ako pravdivé.

Výrok bol spomenutý v

Sobotné dialógy, Marta Jančkárová

Premiér Matovič na Rádiu Slovensko

„Bohužiaľ, jednoducho pracujeme v koalícii s ľuďmi, ktorí tam sú," odkázal Igor Matovič v sobotu, 6. februára svojim koaličným partnerom. Sedel vtedy pred mikrofónom slovenského rozhlasu. Hovoril o očkovaní aj voľbe špeciálneho prokurátora. ------- Factcheck relácie bol podporený z programu ACF - Slovakia v rámci projektu „S Demagógom proti demagógii medzi mládežou“, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti  Bratislava a Karpatskou nadáciou“.