dokonca (pred publikovaním v Denníku N, pozn.) avizoval minister obrany Naď Markíze, že o nejakých letoch, (o Pellegriniho lete na operetu do Nemecka, pozn.)

Minister obrany vedel o silvestrovskom lete Petra Pellegriniho na operu ešte pred publikovaním informácie v DenníkuN. Dozvedel sa to vraj cez messenger podobne, ako viacerí politici z OĽaNO. Po zmienke Jaroslava Naďa na Markíze sa o prípad mali začať zaujímať novinári. Tvrdenie Petra Pellegriniho hodnotíme ako ešte pravdivé. 

Jaroslav Naď 24. januára v relácii Na telo v súvislosti s papalášizmom povedal (22:50), že „ja neviem, či nejaké množstvo žien alebo mužov chodilo s predsedom vlády nejaké kade-tade vládnym špeciálom."

Vo štvrtok 28. januára DenníkN informoval, že Pellegrini letel ako premiér vládnym špeciálom na silvestrovskú operetu do Drážďan. Podľa Denníka N bola na palube okrem premiéra ešte jeho ochranka a posádka.

Hovorkyňa ministra obrany Jaroslava Naďa pre portál Demagóg.SK uviedla, že „minister obrany bol o uvedenej skutočnosti informovaný prostredníctvom sociálnych sietí. Po ich odkomunikovaní v relácii Na Telo sa novinári začali iniciatívne bližšie zaujímať o túto tému a priniesli podrobnejšie informácie z hneď niekoľkých nezávislých zdrojov, ktoré zároveň potvrdili slová ministra obrany.”

Na dodatočnú otázku spresnila, že Naď túto informáciu dostal „prostredníctvom messengera podobne, ako o tom boli informovaní viacerí ľudia z prostredia hnutia OĽaNO.”

Výrok bol spomenutý v

O 5 minút 12, Marek Makara

Korona 2021: Kollár a Pellegrini na RTVS

Nevrieskal som tam po vás, že ste v rámci lockdownu išli do nejakého obchodu," vravel 31. januára Boris Kollár (Sme rodina) Petrovi Pellegrinimu (Hlas). „To je pravda," odpovedal expremiér. Momentov, kde sa zhodli, však nebolo veľa.  ------- Factcheck relácie bol podporený z programu ACF - Slovakia v rámci projektu „S Demagógom proti demagógii medzi mládežou“, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti  Bratislava a Karpatskou nadáciou“.