Je to pravda, že bol som v špeciálnom trakte, ktorý je určený alebo vystavaný pre najvyšších ústavných činiteľov, ale musím povedať pán redaktor aj to, že ja som si toto liečenie tam v plnej výške zaplatil, lebo aj vy, keby ste ochoreli, môžete ísť do toho svätého Michala, presne do toho istého traktu. Môžete doňho ísť, ale museli by ste si ho zaplatiť, aj ja som si plne hradil celý ten svoj pobyt, čiže ja som sa vôbec nesprával týmto spôsobom tak, ako iný občan, ktorý by si tam nemohol dostať, rozumiete ma, lebo nevyužil som tu možnosť, tu papalášsku možnosť mať, byť tam a nezaplatiť za to.

Podľa stanoviska Ministerstva vnútra si Boris Kollár za nadštandardnú izbu priplatil z vlastného. Tvrdenie predsedu parlamentu preto hodnotíme ako pravdivé. 

Boris Kollár bol po októbrovej autonehode hospitalizovaný v Nemocnici svätého Michala, v špeciálnom trakte pre ústavných činiteľov. 

Riaditeľ nemocnice branislav Delej neskôr uviedol, že izba je ponúkaná aj v komerčnom cenníku Nemocnice sv. Michala ako nadštandardná izba za príplatok 20 Eur na deň. V prípade, že nie je využívaná vládnymi predstaviteľmi je plne dostupná pre ktoréhokoľvek pacienta, ktorý si takúto hospitalizáciu uhradí.”

V cenníku nemocnice je skutočne uvedený takýto druh izby s cenovkou 20 eur. 

Ministerstvo vnútra, pod ktoré nemocnica patrí, pre portál Demagóg.SK potvrdilo, že „pán Kollár si v plnej výške hradil príplatok za poskytnutie nadštandardnej izby. Samotná liečba, teda poskytovanie zdravotnej starostlivosti je v prípade každého pacienta hradená zo zdravotného poistenia.” 

Rezort tiež potvrdil, že „predmetnú izbu môže za odplatu v zmysle cenníka Univerzitnej nemocnice - Nemocnice svätého Michala, a.s. využiť ktorýkoľvek iný pacient v prípade, že izba nie je obsadená."

Výrok bol spomenutý v

O 5 minút 12, Marek Makara

Korona 2021: Kollár a Pellegrini na RTVS

Nevrieskal som tam po vás, že ste v rámci lockdownu išli do nejakého obchodu," vravel 31. januára Boris Kollár (Sme rodina) Petrovi Pellegrinimu (Hlas). „To je pravda," odpovedal expremiér. Momentov, kde sa zhodli, však nebolo veľa.  ------- Factcheck relácie bol podporený z programu ACF - Slovakia v rámci projektu „S Demagógom proti demagógii medzi mládežou“, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti  Bratislava a Karpatskou nadáciou“.