Keď pán Sulík nekúpil 4 týždne žiaden test alebo 5 týždňov, ono sa na Slovensku, ak ste si všimli, v skutočnosti nič nedialo, pán premiér sa len vyhováral na Sulíka, ale neurobili žiadne opatrenia, nejakým iným spôsobom ako brániť nákaze, a čakalo sa až do nového roku, kým teda prišli od tej trnavskej firmičky ďalšie milióny testov.

O tom, či vláda urobila dosť na zamedzenie šírenia koronavírusu, môže prebiehať legitímna debata. Nie je však pravdou, že vláda neurobila „žiadne” opatrenia. Krátko pred Vianocami prijala zákaz vychádzania. 

Vláda na svojom rokovaní 19. novembra poverila ministra hospodárstva Richarda Sulíka zabezpečením 16 miliónov antigénových testov na testovanie obyvateľstva. 

Pôvodné obstarávanie, pri ktorom sa rezort hospodárstva sťažoval na chýbajúcu špeficikáciu testov od Ministerstva zdravotníctva, Sulík zrušil. Testy nakoniec kupoval priamym zadaním. 29. decembra ich zazmluvnil od od trnavskej firmy Eurolab Lambda. 

V období od 19. novembra do 29. decembra však vláda prijala viaceré opatrenia, ktoré mali zabrániť šíreniu koronavírusu. 16. decembra napríklad schválila zákaz vychádzania, ktorý až na výnimky platil počas vianočných sviatkov.

Výrok bol spomenutý v

O 5 minút 12, Marek Makara

Korona 2021: Kollár a Pellegrini na RTVS

Nevrieskal som tam po vás, že ste v rámci lockdownu išli do nejakého obchodu," vravel 31. januára Boris Kollár (Sme rodina) Petrovi Pellegrinimu (Hlas). „To je pravda," odpovedal expremiér. Momentov, kde sa zhodli, však nebolo veľa.  ------- Factcheck relácie bol podporený z programu ACF - Slovakia v rámci projektu „S Demagógom proti demagógii medzi mládežou“, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti  Bratislava a Karpatskou nadáciou“.