My sme nehovorili našim voličom, že nemajú ísť na testovanie, že či odporúčame neodporúčame. My sme hovorili, že na základné otázky, ako sa ide to testovanie robiť, sme nedostali odpovede.

Peter Pellegrini v relácii Na hrane uviedol, že „na základe poznania, ktoré ja mám dnes, s čistým svedomím ... nemôžem tu naživo odporučiť občanom, aby tam hromadne išli, pretože som si nie istý, nie som si istý, či je zabezpečená bezpečnosť týchto ľudí.” 

Pellegrini tiež požiadal ľudí o zodpovednosť v prípade negatívnych výsledkov, keďže rýchlotesty sú nepresné.

Erik Tomáš v relácii TA3 povedal, že strana Hlas nebude odrádzať ľudí od testovania, keď je už projekt naplno rozbehnutý. 

Strana tiež pochválila prezidentku Zuzanu Čaputovú za jej „racionálny hlas v čase, keď verejnosť čelí protichodným informáciám spôsobeným nejasnou komunikáciou z úradu vlády“. Tvrdenie Denisy Sakovej hodnotíme ako ešte pravdivé.

Výrok bol spomenutý v

, Marta Jančkárová

Plošné testovanie: Mikulec a Saková na SRo

„Odznelo tu (...) strašne veľa zle interpretovaných vecí, až by som povedal klamstiev," povedal 31. októbra minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) svojej predchodkyni Denise Sakovej (Hlas). V Sobotných dialógoch diskutovali najmä o plošnom testovaní obyvateľov na koronavírus. Tento factcheck vznikol aj vďaka podpore projektu „Zvýšenie kvality verejnej debaty a rozoznávania neprávd v predvolebnej kampani a po nej” Fondom pre transparentné Slovensko pri Nadácii Pontis.