Žiadny z pánov ministrov nebol v parlamente nám vysvetliť, ako sa a prečo sa chystá plošné testovanie. Sám dokonca premiér mal nejaký prejav v parlamente, ktorý trval približne 15 minút, z ktorého sme sa nedozvedeli nič.

Na parlamentnej hodine otázok chýbali ministri, ktorí mali na starosti celoplošné testovanie. Sedeli totiž na ústrednom krízovom štábe. Poslanci dostali odpovede od ich zástupcov. Tvrdenie Denisy Sakovej hodnotíme ako ešte pravdivé. 

22. októbra sedeli poslanci parlamentu na tzv. hodine otázok, kedy členovia vlády odpovedajú na ich otázky.  Viaceré sa v tento deň týkali celoplošného testovania.

Zasadnutia sa nezúčastnil premiér, minister vnútra ani minister obrany - teda ministri, ktorí mali testovanie na starosti najviac. Boli totiž na rokovaní ústredného krízového štábu. 

Premiéra na hodine otázok zastupoval Richard Sulík - minister hospodárstva. Ministrov vnútra a zdravotníctva zastupovala šéfka rezortu kultúry Natália Milanová. 

Otázky poslancov zodpovedané boli, nie však neprítomnými ministrami, ale ich zástupcami, ktorí mali pripravené odpovede.

Predseda vlády vystúpil pred poslancami 23. októbra, hovoril asi 15 minút. O organizačných detailoch testovania nerozprával.

Výrok bol spomenutý v

, Marta Jančkárová

Plošné testovanie: Mikulec a Saková na SRo

„Odznelo tu (...) strašne veľa zle interpretovaných vecí, až by som povedal klamstiev," povedal 31. októbra minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) svojej predchodkyni Denise Sakovej (Hlas). V Sobotných dialógoch diskutovali najmä o plošnom testovaní obyvateľov na koronavírus. Tento factcheck vznikol aj vďaka podpore projektu „Zvýšenie kvality verejnej debaty a rozoznávania neprávd v predvolebnej kampani a po nej” Fondom pre transparentné Slovensko pri Nadácii Pontis.