Teraz mal krásne vystúpenie, krásne vystúpenie v Berlíne vnuk amerického prezidenta právnik Robert Kennedy, ktorý povedal, že vlády milujú pandémie, vlády milujú krízy, vlády milujú krízové stavy, lebo potom na základe tohto môžu prijímať všelijaké šialené rozhodnutia a vytvárať strach.

29. augusta 2020 mal v Berlíne prejav Robert Francis Kennedy Jr. Uviedol v ňom (3:03), že „vlády milujú pandémie, a milujú ich pre rovnaký dôvod, prečo milujú vojny, pretože im to dá možnosť uvaliť kontrolu nad občanmi, ktorú by občania inak nikdy neakceptovali. Vytvárajú inštitúcie a mechanizmy pre organizovanie a vnucovanie poslušnosti.”

Francis Kennedy Jr. je syn Roberta F. Kennedyho a synovec Johna F. Kennedyho. Je známym zástancom anti-vaxinačného hnutia. Tvrdenie Roberta Fica hodnotíme ako pravdivé.

Výrok bol spomenutý v

, Marta Jančkárová

Fico a Kolíková o reforme súdnictva

„Ja som nečakal, že až tak ďaleko budeme v roku 2020, že budeme bojovať za základy právneho štátu," hovoril 12. septembra Robert Fico (Smer-SD) Márii Kolíkovej v Slovenskom rozhlase. Témou bola chystaná reforma súdnictva.