A treba povedať na druhej strane, že keď sme vošli na rodinnú súkromnú oslavu, kde bola najbližšia moja rodina, a najbližší spolupracovníci, s ktorými som dennodenne v kontakte, tak na ten prípitok a na požívanie jedlá sme si tie rúška dali dole.

Michal Šípoš zverejnil fotky z hostiny jeho svadby 28. augusta. Ukazujú sediacich hostí bez rúšok - aj v momente, kedy práve nepili či nekonzumovali. Rovnako ukazujú desiatky stojacich hostí, ktorí si robia vnútri selfie alebo sa prizerajú - tiež bez rúšok.

Nie je teda zjavne celou pravdou, že Michal Šípoš a jeho hostia si dali rúška dole (len) „na prípitok a požívanie jedla”, ako budí dojem jeho tvrdenie. Hodnotíme ho preto ako zavádzajúce.

Výrok bol spomenutý v

, Marek Makara

Blaha, Beluský, Letanovská a Šípoš v RTVS

Jediný, kto tu šíri konšpiračné teórie ste Vy pán Blaha," hovoril 6. septembra 2020 poslancovi Smeru Michal Šípoš z OĽaNO. Politici sa stretli v O päť minút dvanásť. Za stolom s nimi sedeli aj Andxrea Letanovská (Za ľudí) a Martin Beluský (ĽSNS). Témou bolo oslobodenie Kočnera, nosenie rúšok, kauzy novej vlády aj očkovanie.

Tento fact check vznikol aj vďaka podpore projektu „Zvýšenie kvality verejnej debaty a rozoznávania neprávd v predvolebnej kampani a po nej” Fondom pre transparentné Slovensko pri Nadácii Pontis.