že na mojej svadbe, počas celého svadobného obradu sme mali všetci rúška, samozrejme, že aj pán premiér. (…) Bola tam zabezpečená dezinfekcia, bolo tam zabezpečené dostatočné vetranie obrovskými vrátami, kde jednoducho bol prísun čerstvého vzduchu

Michal Šípoš zverejnil na svojom politickom facebookovom profile fotku z obradu jeho svadby z 28. augusta. Hostia, ktorých na fotke vidno, majú nasadené rúška - nie je však vidno všetkých. Nedá sa preto potvrdiť, či všetci prítomní mali v kostole rúška. 

Reštaurácia v Hanušovciach nad Topľou zverejnila fotky z hostiny Michala Šípoša. Zachytávajú však len malú časť priestoru a nie je z nich zrejmé, či a v akej miere v ňom bola zabezpečená dezinfekcia či vetranie. Tvrdenie Michala Šípoša preto hodnotíme ako neoveriteľné.

Výrok bol spomenutý v

, Marek Makara

Blaha, Beluský, Letanovská a Šípoš v RTVS

Jediný, kto tu šíri konšpiračné teórie ste Vy pán Blaha," hovoril 6. septembra 2020 poslancovi Smeru Michal Šípoš z OĽaNO. Politici sa stretli v O päť minút dvanásť. Za stolom s nimi sedeli aj Andxrea Letanovská (Za ľudí) a Martin Beluský (ĽSNS). Témou bolo oslobodenie Kočnera, nosenie rúšok, kauzy novej vlády aj očkovanie.

Tento fact check vznikol aj vďaka podpore projektu „Zvýšenie kvality verejnej debaty a rozoznávania neprávd v predvolebnej kampani a po nej” Fondom pre transparentné Slovensko pri Nadácii Pontis.