Jedným z takých zásadných pilierov nášho programu bola očista justície. A odkedy naša pani ministerka Mária Kolíková nastúpila do funkcie, tak bez akéhokoľvek omeškania, od prvého dňa začala na tom intenzívne pracovať, a prináša reformy a prináša novely zákonov, je to voľba ústavných sudcov, voľba generálneho prokurátora, kde sme podali aj poslanecký návrh, je to vlastne z dielne našich poslancov.

Zmeny v oblasti spravodlivosti označil Andrej Kiska za jednu z piatich priorít pri zakladaní strany. Venovala sa im jedna kapitola predvolebného programu. O očiste justície hovorí aj ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. 

Kolíková nedávno predstavila reformný balíček v oblasti justície. Chce meniť zloženie Súdnej rady a Ústavného súdu, zaviesť preverovanie majetku a spôsobilosti sudcov či zriadiť Najvyšší správny súd. 

Koaliční poslanci - medzi nimi aj poslanec Za ľudí Juraj Šeliga - predložili a parlament schválil zmeny v prokuratúre. Rozšírili okruh kandidátov, ktorí sa môžu uchádzať o funkciu generálneho prokurátora, a tiež okruh ľudí, ktorí ich môžu navrhovať. 

Kolíkovej rezort tiež pripravil pripravil návrh zákona o zaistení majetku, ktorý by mal sťažiť zbavovanie sa majetku získaného trestnou činnosťou. Tvrdenie Andrey Letanovskej preto hodnotíme ako pravdivé.

Výrok bol spomenutý v

, Marek Makara

Blaha, Beluský, Letanovská a Šípoš v RTVS

Jediný, kto tu šíri konšpiračné teórie ste Vy pán Blaha," hovoril 6. septembra 2020 poslancovi Smeru Michal Šípoš z OĽaNO. Politici sa stretli v O päť minút dvanásť. Za stolom s nimi sedeli aj Andxrea Letanovská (Za ľudí) a Martin Beluský (ĽSNS). Témou bolo oslobodenie Kočnera, nosenie rúšok, kauzy novej vlády aj očkovanie.

Máte radi náš factcheck? Podporte nás, aby sme ho mohli robiť lepšie » bit.ly/3k2UgmI