Ja som sa nestretol s pánom Kočnerom.

Zaistená komunikácia Mariána Kočnera odhalila kontakty viacerých politikov Smeru s Mariánom Kočnerom - Moniky Jankovskej či Martina Glvača. Ľuboš Blaha medzi nimi nebol. 

Podpredseda Smeru pre Demagóg.SK uviedol, že jeho tvrdenie je pravdivé, keďže neexistujú žiadne písomné ani iné dôkazy a ani jedna zo strán stretnutie nepotvrdila.”

Vo všeobecnosti neexistuje spôsob, ako inak preukázať „neexistenciu“ stretnutia – ide o absurdné chápanie verifikácie výrokov,” tvrdí Blaha. 

Demagóg.SK rozumie ťažkosti resp. nemožnosti, ako preukázať neexistenciu takéhoto stretnutia. Z verejne dostupných zdrojov však nevieme spoľahlivo potvrdiť a ani vyvrátiť, či udialo. A v minulosti sa opakovane stalo, že politici o svojich kontaktoch klamali. 

Richard Sulík v podobnom prípade poskytol nášmu portálu čestné vyhlásenie, aby zosilnil váhu svojho tvrdenia. 

Tvrdenie Ľuboša Blahu preto hodnotíme ako neoveriteľné.

Výrok bol spomenutý v

, Marek Makara

Blaha, Beluský, Letanovská a Šípoš v RTVS

Jediný, kto tu šíri konšpiračné teórie ste Vy pán Blaha," hovoril 6. septembra 2020 poslancovi Smeru Michal Šípoš z OĽaNO. Politici sa stretli v O päť minút dvanásť. Za stolom s nimi sedeli aj Andxrea Letanovská (Za ľudí) a Martin Beluský (ĽSNS). Témou bolo oslobodenie Kočnera, nosenie rúšok, kauzy novej vlády aj očkovanie.

Tento fact check vznikol aj vďaka podpore projektu „Zvýšenie kvality verejnej debaty a rozoznávania neprávd v predvolebnej kampani a po nej” Fondom pre transparentné Slovensko pri Nadácii Pontis.