O Milanovi Mazurekovi 5 rokov médiá šírili klamstvá, že hádzal kocky do nejakej moslimskej rodiny. Nakoniec sa mu musel poslanec Ján Benčík, sa mu ospravedlnil priamo v parlamente, že to bolo klamstvo, že to bolo veľké klamstvo proti Mazurekovi.

Niektoré médiá - nie médiá ako také - tvrdili, že to bol Milan Mazurek, ktorý v roku 2015 hádzal kamene na moslimskú rodinu. Z videozáznamu nie je vidno, kto kamene hádzal - no lietali od skupinky, v ktorej bol aj Mazurek. Ján Benčík sa Mazurekovi v parlamente neospravedlnil - spresnil informáciu o týchto udalostiach a uviedol, že Mazurek svojim vulgárnym správaním útok vyprovokoval. Keďže tvrdenie Mariána Kotlebu nehovorí celú pravdu (čo skresľuje povedané) a posúva ducha povedaného, hodnotíme ho ako zavádzanie. 

Tvrdenie sa týka útoku na moslimskú rodinu počas pochodu extrémistov v lete 2015. Videozáznam ukazuje, že Milan Mazurek skandoval Slovensko, Slovákom" a na moslimskú rodinu vulgárne kričal „J…m vášho Alaha“.

Hoci Mazurek bol v skupine mužov, z ktorej lietali kamene, zo záznamu jasne nevidno, kto ich hádzal. 

Niektoré média všeobecne informovali o tom, že kamene hádzali extrémisti” (2); iné diferencovali a uvádzali, že kamene lietali zo skupinky, kde bol Mazurek; ďalšie pripisovali hádzanie jemu. 

Poslanec Ján Benčík (Za ludí) počas zasadnutia parlamentu 24. apríla 2020 povedal, že poslanec ĽSNS Milan Mazurek dlažobné kocky nehádzal, pretože to, čo letelo vzduchom, neboli dlažobné kocky. Zároveň však povedal, že Mazurek v tej situácii nie je nevinne. 

„… poviem niečo, čo, niečo, čo je treba, teda jednu fámu, ktorú je treba vyvrátiť. Tu sa hovorí, tu ešte, o pánovi Mazurekovi, že on hádzal dlažobné kocky pred bratislavskou Hlavnou stanicou 20. júna 2015. Nie, nie je to pravda, pán Mazurek kocky nehádzal, pretože tam vtedy dlažobné kocky nehádzal nikto. Ale tým nechcem povedať, že pán Mazurek je v tejto veci nevinný, ba práve naopak. Pán Mazurek sa dopustil niečoho oveľa horšieho ako nejakého hádzania dlažobných kociek. Pán Mazurek svojím nekultivovaným a vulgárnym správaním vyprovokoval vtedy útok na štyri moslimské ženy, dve malé dievčatká a jedného malého chlapčeka v kočíku, na ktorých ním nabudená luza, musím to tak povedať, hádzala kamene na tieto deti, ktorých to môže teda naozaj poznačiť v ich celom ďalšom vývoji, pretože zažiť niečo také naozaj nie je teda sranda,” uviedol Benčík (11:15). 

Mazurekovi sa v minulosti za vyjadrenie, že hádzal do moslimskej rodiny dlažobné kocky, ospravedlnil Igor Matovič. Urobil tak po tom, ako naňho Mazurek podal trestné oznámenie pre ohováranie. Matovič však aj v ospravedlnení zdôraznil, že Mazurek bol súčasťou skupiny, ktorá útok začala.

Výrok bol spomenutý v

Na telo, Michal Kovačič

Grendel a Kotleba na Markíze

Ani neviem, čo by som na to povedal," povedal Gábor Grendel (klub OĽaNO) 21. júna v relácii Na telo - vedľa neho sedel Marián Kotleba (Kotlebovci - ĽSNS). Diskutovali o interrupciách, voľbe generálneho prokurátora aj o očkovaní. Tento fact check vznikol aj vďaka podpore projektu „Zvýšenie kvality verejnej debaty a rozoznávania neprávd v predvolebnej kampani a po nej” Fondom pre transparentné Slovensko pri Nadácii Pontis.