Ale, veď my sa nečudujme, že keď poslanec Mazurek toto napíše, takéto niečo tak je hneď terčom, ale na druhej strane máme ministerku Milanovú, ktorá mala omnoho tvrdšie a naozaj rasistické vyjadrenia a o tej sú všetci ticho

Médiá informovali tak o nepravdivých tvrdeniach Milana Mazureka pri útoku vo Vrútkach, ako aj o kontroverznom blogu a slovníku ministerky Natálie Milanovej. Nie je teda pravdou, že „o tej sú všetci ticho”. Tvrdenie Mariána Kotlebu preto hodnotíme ako nepravdivé. 

Poslanec ĽSNS Milan Mazurek po tragédii v škole vo Vrútkach napísal status, kde tvrdil, že útočník bol „príslušník diskriminovanej menšiny” - čím naznačoval, že páchateľ je Róm. Polícia to vyvrátila

Mazurek neskôr napísal, že jeho vyjadrenie bolo unáhlené” a nie celkom na mieste.” 

V minulosti súd Mazureka právoplatne odsúdil za hanobenie rasy, národa a presvedčenia. Ako rasistické súd vyhodnotil jeho vystúpenie v rádiu Frontinus z roku 2016. Mazurek tam hovoril o „komunite cigánskych asociálov“, ktorí podľa neho „nikdy pre národ neurobili nič a nič nám neprinesú ani v budúcnosti”. 

Poslanec ĽSNS Tomáš Taraba upozornil na blog ministerky kultúry Milanovej z roku 2011. 

Milanová v ňom hovorila o „neprispôsobivom Rómovi”, ktorý sa netrápi tým, ako zaplatí účty z mesiaca na mesiac. „Príčina, ktorú je treba riešiť, sa nachádza vo vnútri rómskych hláv,” napísala.

Naznačila tiež, že keď Róm zistí, že je hladný, tak si jedlo zaobstará aj nelegálne. „Keď má chuť na ženu, dokáže skočiť aj na sestru, len aby uspokojil svoju potrebu. Čo na tom, že porušuje zákony?” tvrdila. 

O Milanovej kontroverznom blogu informoval DenníkN, portál týždeň.sk či Plus 7 dní. „Expresívny slovník by som dnes už nepoužila. Ak sa niekoho nechcene dotkol, tak sa mu aj po rokoch ospravedlňujem,“ uviedla neskôr ministerka.

Výrok bol spomenutý v

Na telo, Michal Kovačič

Grendel a Kotleba na Markíze

Ani neviem, čo by som na to povedal," povedal Gábor Grendel (klub OĽaNO) 21. júna v relácii Na telo - vedľa neho sedel Marián Kotleba (Kotlebovci - ĽSNS). Diskutovali o interrupciách, voľbe generálneho prokurátora aj o očkovaní. Tento fact check vznikol aj vďaka podpore projektu „Zvýšenie kvality verejnej debaty a rozoznávania neprávd v predvolebnej kampani a po nej” Fondom pre transparentné Slovensko pri Nadácii Pontis.