Robili sme napr. konkurz ešte za môjho pôsobenia na krajského riaditeľa policajného zboru v Nitre a bol to konkurz, bolo to výberové konanie, pri ktorom sedelo vedenie ministerstva, vedenie policajného zboru, dokonca odborári. Spĺňal všetky kvalifikácia a dodnes nie je vymenovaný.

Niekdajší šéf Krajského riaditeľstva Polície v Nitre odišiel do civilu 31. decembra 2019. Denisa Saková bola ministerkou vnútra do 20. marca 2020. Výberové konanie sa teda muselo v posledných mesiacoch jej ministrovania. 

V registri výberových konaní dohľadateľné nie je. Konkurz, ktorý Saková opisovala, však pre portál Demagóg.SK potvrdil rezort vnútra v odpovedi z 18. júna. Tvrdenie preto hodnotíme ako pravdivé.

Výrok bol spomenutý v

Na telo, Michal Kovačič

Gröhling, Saková a Mikulec po tragédii vo Vrútkach

Ja by som to nikdy osobne nespravila," hovorila exministerka vnútra Denisa Saková (toho času na odchode zo strany Smer) svojmu nástupcovi Romanovi Mikulcovi (OĽaNO). So šéfom rezortu školstva Branislavom Gröhlingom debatovali 14. júna 2020 na Markíze.

Tento fact check vznikol aj vďaka podpore projektu „Zvýšenie kvality verejnej debaty a rozoznávania neprávd v predvolebnej kampani a po nej” Fondom pre transparentné Slovensko pri Nadácii Pontis.