Momentálne sa pripravuje nariadenie, pretože to nebolo, nebolo to v súlade s uznesením vlády, ktoré bolo platné, tak, aby mal prezident policajného zboru prideleného vodiča z úradu na ochranu (ústavných činiteľov, pozn.) …

Riaditeľ Úradu na ochranu ústavných činiteľov po voľbách 2020 rozhodol, že šéf polície Milan Lučanský viac nebude mať k dispozícii šoféra/ochrankára. Úrad spadá  pod Ministerstvo vnútra. 

Tlačový odbor Ministerstva pre portál Demagóg.SK 17. júna potvrdil, že rezort pripravuje legislatívne opatrenia, ktorých cieľom je nahradenie predchádzajúcich uznesení vlády SR, ktoré doposiaľ upravovali predmetnú problematiku novými opatreniami a zároveň jednoznačné vymedzenie úloh Úradu pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií MVSR tak, aby boli v súlade s potrebami efektívneho zabezpečenia plnenia úloh vo všetkých sférach pôsobenia úradu a  zabezpečiť aktuálnosť a prehľadnosť v súlade s aplikačnou praxou.”

Demagóg.SK si od rezortu vyžiadal aj uznesenie vlády, na ktoré sa minister odvolával a ktoré má byť základom pre predmetné nariadenie. Odpoveď však neprišla. 

Keďže nemáme k dispozícii uznesenie vlády a nevieme tak zistiť, či tvrdenie Romana Mikulca sedí, hodnotíme ho ako neoveriteľné.

Výrok bol spomenutý v

Na telo, Michal Kovačič

Gröhling, Saková a Mikulec po tragédii vo Vrútkach

Ja by som to nikdy osobne nespravila," hovorila exministerka vnútra Denisa Saková (toho času na odchode zo strany Smer) svojmu nástupcovi Romanovi Mikulcovi (OĽaNO). So šéfom rezortu školstva Branislavom Gröhlingom debatovali 14. júna 2020 na Markíze.

Tento fact check vznikol aj vďaka podpore projektu „Zvýšenie kvality verejnej debaty a rozoznávania neprávd v predvolebnej kampani a po nej” Fondom pre transparentné Slovensko pri Nadácii Pontis.