Bol urobený aj prieskum v rámci ministerstva školstva na jednotlivých školách, mne kolegovia aj posielajú, že 16,9 % žiakov základných škôl sa reálne stalo obeťou opakovanej šikany. 8 % žiakov gymnázia a 5 % žiakov stredných odborných škôl.

Správa Štátnej školskej inšpekcie o stave a úrovni výchovy a vzdelávania v školskom roku 2018/2019 uvádza, že opakovane šikanovaných žiakov bolo na základných školách 16,9%, na gymnáziách 8% a na stredných odborných školách 5,1% žiakov. 

Inšpekcia je podriadená ministerstvu školstva, čísla zisťovala cez dotazníky. Tvrdenie Branislava Gröhlinga preto hodnotíme ako pravdivé.

Výrok bol spomenutý v

Na telo, Michal Kovačič

Gröhling, Saková a Mikulec po tragédii vo Vrútkach

Ja by som to nikdy osobne nespravila," hovorila exministerka vnútra Denisa Saková (toho času na odchode zo strany Smer) svojmu nástupcovi Romanovi Mikulcovi (OĽaNO). So šéfom rezortu školstva Branislavom Gröhlingom debatovali 14. júna 2020 na Markíze.

Tento fact check vznikol aj vďaka podpore projektu „Zvýšenie kvality verejnej debaty a rozoznávania neprávd v predvolebnej kampani a po nej” Fondom pre transparentné Slovensko pri Nadácii Pontis.