Školskí psychológovia ten stav, ktorý na školách momentálne je, je že základné školy majú školských psychológov na 14 % objemu základných škôl a v stredných školách je to iba 18 % a toto je taká veľká výzva a opätovne nemusíme riešiť štátny rozpočet už tohtoročný a aj ten budúcoročný

Slovensko má 2308 základných škôl (spolu štátnych, súkromných a cirkevných) a 314 školských psychológov a psychologičiek. Ich počet teda tvorí 13,6 percenta z množstva základných škôl. 

Podľa údajov, ktoré portálu Demagóg.SK poskytlo Ministerstvo školstva, máme na Slovensku 690 stredných škôl, 130 z nich má školského psychológa - a teda 18,8 percenta. Tvrdenie Branislava Gröhlinga preto hodnotíme ako pravdivé. 

Výrok bol spomenutý v

Na telo, Michal Kovačič

Gröhling, Saková a Mikulec po tragédii vo Vrútkach

Ja by som to nikdy osobne nespravila," hovorila exministerka vnútra Denisa Saková (toho času na odchode zo strany Smer) svojmu nástupcovi Romanovi Mikulcovi (OĽaNO). So šéfom rezortu školstva Branislavom Gröhlingom debatovali 14. júna 2020 na Markíze.

Tento fact check vznikol aj vďaka podpore projektu „Zvýšenie kvality verejnej debaty a rozoznávania neprávd v predvolebnej kampani a po nej” Fondom pre transparentné Slovensko pri Nadácii Pontis.